Ke krátké návštěvě T. G. Masaryka došlo 25. června 1924. Kronika města Frýdek ho popsala takto:
"Celé město, zámek, a zvláště nádraží bylo slavnostně vyzdobeno. Na prostředním nástupišti nádražním po pravé straně stáli zástupci úřadů státních a samosprávných a různých korporací, čestná rota 8. pluku slezského z Místku. Levá strana byla vyplněna školními dětmi z Frýdku a okolí. Po obou stranách nádražní budovy stály velké zástupy lidu, které se již dopoledne scházely, protože každý chtěl viděti prvního našeho prezidenta, o kterém tolik slyšel a četl. Vojenský trubač dal znamení, že vlak vyjíždí ze zatáčky pod zámkem. Vojenská hudba zahrála na uvítanou fanfáry z Libuše a za hlubokého ticha vjela ověnčená lokomotiva do nádraží. Pan president stojí u ověnčeného okna vagonu a dívá se na zástupy, které ho přišly přivítat. Oči všech hledají jen jeho, protože vědí, že se zastaví jen kratičko na nádraží. Vlak zastavuje uprostřed nádraží u krytého peronu – hudba hraje národní hymny – p. president vystupuje pružně z vlaku v tmavých šatech s měkkým černým kloboukem na hlavě."
T. G. Masaryka přivítal za město Frýdek starosta Dr. Sekera a členové obecního zastupitelstva, také frýdecký a místecký okresní hejtman, vojenský velitel, okresní velitelé četnictva, zástupci města Místku, dalších úřadů a spolků. Následně ho uvítala žákyně české obecné dívčí školy ve Frýdku Marie Žižková těmito slovy: "Milovaný náš tatíčku, přijmi tento dáreček od českých frýdeckých dětí, které tě milují, protože jedině tvou zásluhou mohou choditi do české školy" a podala mu kytici bílých růží. Po tomto krátkém přijetí se T. G. Masaryk vrátil do vlaku a pokračoval ve své cestě.
Město Frýdek navštívil T. G. Masaryk taky během prezidentské cesty na Těšínsko v červenci 1930. Návštěva Frýdku byla znovu velmi krátká a její hlavní část se odehrála v prostoru před místním železničním nádražím. Prezident přijel podle zápisu v městské kronice na frýdecko-místecké nádraží zvláštním vlakem 5. července 1930 v 18 hodin. Města Frýdek ani Místek, tehdy ještě samostatná, nebyla přímo cílem jeho cesty, byla to v tu chvíli doslova jen přestupní stanice. Masaryk měl odtud dál pokračovat autem v cestě do Hnojníku, kde pro něj byl v místním zámku připraven nocleh.
Na nádraží však bylo přesto pro hlavu státu připraveno velkolepé uvítání, pokud bychom je poměřovali dnešními zvyklostmi, což samozřejmě nelze, mohlo by nám to připadat možná až nepřiměřené. Kronika nás o průběhu návštěvy zpravuje velmi podrobně:
„Nástupiště bylo vyzdobeno květinami, oleandry a koberci, nádražní budova čerstvými zelenými girlandami a vlajkami ve státních barvách, uprostřed kolmo na místo, kde p. president měl vystoupiti z vlaku, byl ozdobený znak ČSD, vestibul voněl květinami. Před nádražím byla dřevěná tribuna, na níž stáli ti, kteří p. pres. vítali, kolem ní tvořili špalíry sokolové, DTJ, orli, skauti, voj. vysloužilci, lesníci stát. lesů v uniformách, krojovaní řezníci, spolky, školní mládež – vlevo od tribuny stáli členové obec. zast. města Frýdku a Místku (něm. členové byli ozdobeni chrpami a velkoněm. trikolorami) – podél chodníku před nádr. budovou stála čestná rota 8. p. pl., důstojníci a legionáři.“
Prezident přijal hlášení přednosty stanice inspektora J. Šprincla, okresního hejtmana frýdeckého dr. Františka Cichry, divizního generála Kroutila, velitele četnické stanice kapitána Skácela, okresního hejtmana místeckého dr. Ferdinanda Janiše a štábního kapitána Paskovského, následně prošel špalírem uniformovaných železničářů a vestibulem před nádraží, kde jej uvítala vojenská hudba státními hymnami. Následovala hlášení velitele 16. brigády generála Slunéčka, velitele 8. p. pluku plukovníka Rýdla, velitele čestné roty štábního kapitána Jeřábka. Na tribuně pak prezidenta přivítali také starosta města Frýdku Rudolf Dokulil a starosta města Místku Vincenc Procházka. Také náměstek frýdeckého starosty Jan Schön, který reprezentoval německou menšinu. Po krátkém projevu, který pronesl dílem česky a dílem německy, se prezident podepsal do kronik obou měst a za zvuků fanfár z Libuše zamířil k připravenému automobilu. Pak za neustálého jásotu hustých špalírů stojících po obou stranách Nádražní ulice a Wilsonovy třídy, které byly ověnčeny stožáry s vlajkami, a kolem živých tribun Sokola a DTJ zamířil směrem k Dobré. Podél cesty přitom stáli čestnou stráž členové Sokola, hasičstva a dalších spolků.
Cílem prezidentovy cesty bylo Těšínsko, v dalších dnech navštívil postupně Třinec, Český Těšín, Fryštát, Karvinou, Doubravu, Orlovou a Nový Bohumín.
U příležitosti 85. narozenin T. G. Masaryka 7. března 1935 byl prezident během slavnostní schůze městského zastupitelstva jmenován čestným občanem města.
[autoři: Pavel Slavík a Tomáš Adamec, SOkA Frýdek-Místek, fotografie: SOkA Frýdek-Místek]